Luni seară s-a desfășurat partida dintre Turris Turnu Măgurele și Universitatea Cluj încheiată cu victoria clară a ardelenilor, scor 1-4. Cu cele 3 puncte câștigate, U Cluj urcă pe 2 cu 13 puncte, la fel ca Metaloglobus și FC Rapid dar cu un golaveraj mai bun.
Dunărea se află pe 5 cu 12 puncte urmând ca restanța cu ASU Poli Timișoara să se desfășoare pe 28 octombrie de la ora 15.00
Runda viitoare “galben – albaștrii” vor juca acasă cu SCM Gloria Buzău, meciul fiind programat sâmbătă, 17 octombrie pe arena Ion Comșa începând cu ora 11.00.
Etapa a 7-a
Metaloglobus – CSM Reșița 0-0
Unirea Slobozia – Ripensia Timișoara 2-0
Au marcat: M. Adăscăliței (24), Ad. Moldovan (35)
Concordia Chiajna – CS Mioveni 0-1
A marcat: B. Rusu (45-pen.)
U Craiova 1948 – FC Rapid 5-0
Au marcat: B. Diallo (8), R. Negru (22), Cl. Bălan (45, 72), R. Răducanu (50)
Turris Tr. Măgurele – Universitatea Cluj 1-4
Au marcat: Al. Sălcianu (56) / N. Pîrvulescu (250, D. Novac (40, 88), D. Mâneran (71)
Miercuri, 28 octombrie, ora 15.00
Petrolul Ploiești – CSM Slatina
ASU Poli – Dunărea Călărași
Aerostar Bacău – Viitorul Pandurii
Gloria Buzău – FK Csikszereda
Pandurii Tg. Jiu – Farul Constanța
Restanță et. 5: Unirea Slobozia – Farul, miercuri, 14 octombrie, ora 15.00
Clasament
1. U Craiova 1948 7 5 2 0 21-9 17
2. Universitatea Cluj 7 4 1 2 11-5 13
3. Metaloglobus 7 3 4 0 9-4 13
4. FC Rapid 7 4 1 2 14-12 13
5. Dunărea Călăraşi 5 4 0 1 9-4 12
6. ASU Poli Timişoara 6 3 2 1 5-3 11
7. Petrolul Ploieşti 6 3 1 2 13-5 10
8. Unirea Slobozia 6 3 1 2 8-6 10
9. CS Mioveni 7 2 4 1 3-2 10
10. Turris Tr. Măgurele 7 2 3 2 12-10 9
11. Concordia Chiajna 7 2 2 3 13-11 8
12. CSM Reşiţa 6 2 2 2 2-7 8
13. FK Csikszereda 5 2 1 2 7-6 7
14. Farul Constanţa 5 2 1 2 7-7 7
15. Viitorul Pandurii 5 2 1 2 10-12 7
16. Gloria Buzău 6 1 3 2 6-7 6
17. Ripensia Timişoara 6 2 0 4 5-14 6
18. Fotbal C. Recea 6 1 1 4 8-14 4
19. CSM Slatina 5 1 0 4 4-8 3
20. Aerostar Bacău 6 1 0 5 5-10 3
21. Pandurii Tg. Jiu 6 0 0 6 2-18 0
Etapa a 8-a
Joi, 15 octombrie, ora 19.30
FC Rapid – CS Mioveni
Vineri, 16 octombrie, ora 18.00
Univ. Cluj – Concordia Chiajna
Sâmbătă, 17 octombrie, ora 11.00
CSM Reșița – Pandurii Tg. Jiu
Ripensia Timișoara – Metaloglobus
FK Csikszereda – Unirea Slobozia
Dunărea Călărași – SCM Gloria Buzău
Viitorul Pandurii – ASU Poli Timișoara
CSM Slationa – Aerostar Bacău
Sâmbătă, 17 octombrie, ora 12.00
Farul Constanța – Turris Tr. Măgurele
Duminică, 18 octombrie, ora 14.30
Fotbal Comuna Recea – Petrolul Ploiești