Liga a 2-a / Dunărea, pe 5 după 5 etape. Partida cu Aerostar, sâmbătă, la 11.00!

Liga a 2-a / Dunărea, pe 5 după 5 etape. Partida cu Aerostar, sâmbătă, la 11.00!

Victorioasă la Ploiești în fața Petrolului, scor 0-1, Dunărea a încheiat runda a 5-a pe locul 5, totalizând în cele 4 jocuri disputate nu mai puțin de 9 puncte.

Runda viitoare, echipa noastră revine acasă pentru duelul cu nou – promovata, Aerostar Bacău. Pe 18, Aerostar a bifat sâmbătă prima victorie stagională trecând acasă de FK Csikszereda cu 3-2. Meciul va începe la ora 11.00 și se va desfășura pe arena IonComșa.

În clasament conduce Craiova lui Mititelu cu 13 puncte, urmată de ASU Poli cu 11 puncte și Rapid cu 10 puncte.

Etapa a 5-a

Aerostar Bacău – FK Csikszereda 3-2

Au marcat: H. Ilie (55), D. Bor (74 – aut.), I. Chirilă (77) / E. Gonzalez (15), A. Meszaros (22)

ASU Poli Timişoara – Ripensia Timişoara 2-0

Au marcat: M. Axente (48), Al. Popescu (59)

SCM Gloria Buzău – CSM Reşiţa 0-1

A marcat: L. Buş (43)

Unirea Slobozia – Farul Constanţa (amânat)

Pandurii Tg. Jiu – CS Mioveni 1-2

Au marcat: M. Remacle (22) / D. Massaro (3), S. Negruţ (79)

Turris Tr. Măgurele – Concordia Chiajna 3-2

Au marcat: Ad. Voica (52), Şt. Blănaru (83), S. Pană (90+5) / A. Hergheligiu (54), P. Nsiah (89)

Fotbal Comuna Recea – FC Rapid 2-1

Au marcat: M. Coman (67, 80 – pen.) / C. Hlistei (19)

Petrolul Ploieşti – Dunărea 0-1

A marcat: Al. Ciucur (84)

Metaloglobus – Universitatea Cluj 0-0

U Craiova – CSM Slatina 2-1

Au marcat: Cl. Bălan (2-pen., 22-pen.) / Ov. Popescu (82)

Viitorul Pandurii stă.

Clasament

1. U Craiova 1948     5   4   1   0   13-6   13

2. ASU Poli Timişoara 5   3   2   0     5-1   11

3. FC Rapid                 5   3   1   1   10-5 10

4. Petrolul Ploieşti       5   3   0   2   12-4     9

5. Dunărea Călăraşi     4   3   0   1     6-2     9

6. Concordia Chiajna   5   2   2   1   11-6     8

7. Turris Tr. Măgurele 5   2   2   1   11-6     8

8. Farul Constanţa       4   2   1   1     6-5     7

9. Universitatea Cluj   5   2   1   2   5-4     7

10. CSM Reşiţa               4   2   1   1   2-4     7

11. Metaloglobus           4   1   3   0   4-3   6

12. Gloria Buzău             5   1   3   1   5-5     6

13. CS Mioveni               5   1   3   1   2-2     6

14. Viitorul Pandurii     4   2   0   2   9-11 6

15. FK Csikszereda        4   1   1   2   5-6 4

16. Unirea Slobozia      4   1   1   2   3-6 4

17. CSM Slatina               5   1   0   4   4-8     3

18. Aerostar Bacău         5   1 0   4   3-7    3

19. Fotbal C. Recea         5   1   0   4   5-11   3

20. Ripensia Timişoara 4   1   0   3   3-11   3

21. Pandurii Tg. Jiu        4   0   0  4   2-13   0

Etapa a 6-a

Vineri, 2 octombrie, ora 18.00

FC Rapid – Concordia Chiajna

Sâmbătă, 3 octombrie, ora 11.00

Farul Constanţa – Metaloglobus

CSM Reşiţa – Unirea Slobozia

Ripensia Timişoara – SCM Gloria Buzău

FK Csikszereda – ASU Poli Timişoara

Dunărea Călăraşi – Aerostar Bacău

Viitorul Pandurii – Petrolul Ploieşti

Sâmbătă, 3 octombrie, ora 13.00

Fotbal Comuna Recea – U Craiova 1948

Luni, 5 octombrie, ora 18.00

Universitatea Cluj – Pandurii Tg. Jiu

Marţi, 6 octombrie, ora 19.30

CS Mioveni – Turris Tr. Măgurele

CSM Slatina va sta.