Duminică sunt programate ultimele două partide din cadrul rundei a 21-a a campionatului ligii a 2-a Casa Pariurilor.
De la ora 13.00 se joacă la Arad derby-ul UTA – Petrolul ce va fi arbitrat de un trio din Capitală format din Horia Mladinovici – Cosmin Vatamanu şiu Mihăiţă Necula.
De la ora 17.00 la Tg. Jiu se dispută meciul dintre Viitorul Pandurii şi Universitatea Cluj, arbitrat de Robert Avram (Piteşti) – Raul Ghiciulescu (Lugoj) şi Casian Băla (Arad).
Dunărea a jucat sâmbătă acasă cu Farul Constanţa, partida încheindu-se la egalitate, 1-1. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 22 prin tânărul Ionuţ Stoica, egalarea survenind în minutul 82, autor fiind Salvatore Marrone.
Etapa a 21-a
FC Argeş – Sportul Snagov 3-0
Au marcat: Vasile Buhăescu (21, 63), Ionuţ Şerban (89)
Metaloglobus – FK Csikszereda 3-0
Au marcat: Claudiu Herea (60), Radu Chiriac (66), Daniel Lung (68)
SCM Gloria – Ripensia Timişoara 3-3
Au marcat: Valentin Munteanu (33, 36, 90+3) / Albert Voinea (19, 86), Mihai Hecsko (55),
CSM Reşiţa – CS Mioveni 0-1
A marcat: Raul Costin (43)
Dunărea Călăraşi – Farul Constanţa 1-1
Au marcat: Salvatore Marrone (82) / Ionuţ Stoica (22)
ASU Poli – Pandurii Tg. Jiu 1-0
A marcat: Mircea Axente (90+7’ - penalty)
Concordia – FC Rapid 1-3
Au marcat: Alexandru Albu (72) / Brighton Labeau (50, Saifeddine Alami (650, Amir Jorza (90+1)
Duminică, 8 decembrie, ora 13.00
UTA Arad – Petrolul Ploieşti
Duminică, 8 decembrie, ora 17.00
Viitorul Pandurii – Univ. Cluj
Turris Turnu Măgurele stă.
Clasament
- UTA Arad 19 11 5 3 34-13 38
- CS Mioveni 20 10 7 3 35-19 37
- FC Rapid 20 10 5 5 32-19 35
- FC Argeş 20 9 6 5 28-23 33
- Turris Oltul 19 9 5 5 33-24 32
- ASU Poli 20 8 7 5 19-10 31
- Metaloglobus 20 8 7 5 23-16 31
- Petrolul Ploieşti 19 8 7 4 19-16 31
- Farul Constanţa 20 8 5 7 24-18 29
- SCM Gloria 20 8 4 8 30-25 28
- Dunărea 20 7 6 7 26-26 27
- Viitorul Pandurii 19 7 5 7 25-26 26
- Univ. Cluj 19 5 9 5 24-20 24
- Ripensia 20 5 9 6 24-30 24
- FK Csikszereda 20 5 7 8 15-23 22
- Concordia 19 5 6 8 16-24 21
- CSM Reşiţa 20 4 6 10 25-34 18
- Sportul Snagov 20 2 3 14 18-52 9
- Pandurii Tg. Jiu 20 1 5 14 9-41 8
Etapa a 22-a / Sâmbătă, 22 februarie, ora 11.00
Farul Constanţa – Concordia Chiajna
FC Rapid – Turris Turnu Măgurele
Pandurii Tg. Jiu – CSM Reşiţa
CS Mioveni – Viitorul Pandurii
Universitatea Cluj – FC Argeş
Sportul Snagov – SCM Gloria Buzău
Ripensia Timişoara – Metaloglobus
FK Csikszereda – UTA Arad
Petrolul Ploieşti – Dunărea Călăraşi
ASU Poli Timişoara stă.