Liga a 2-a / Duminică vor avea loc ultimele două confruntări ale rundei a 21-a

Liga a 2-a / Duminică vor avea loc ultimele două confruntări ale rundei a 21-a

Duminică sunt programate ultimele două partide din cadrul rundei a 21-a a campionatului ligii a 2-a Casa Pariurilor.

De la ora 13.00 se joacă la Arad derby-ul UTA – Petrolul ce va fi arbitrat de un trio din Capitală format din Horia Mladinovici – Cosmin Vatamanu şiu Mihăiţă Necula.

De la ora 17.00 la Tg. Jiu se dispută meciul dintre Viitorul Pandurii şi Universitatea Cluj, arbitrat de Robert Avram (Piteşti) – Raul Ghiciulescu (Lugoj) şi Casian Băla (Arad).

Dunărea a jucat sâmbătă acasă cu Farul Constanţa, partida încheindu-se la egalitate, 1-1. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 22 prin tânărul Ionuţ Stoica, egalarea survenind în minutul 82, autor fiind Salvatore Marrone.

Etapa a 21-a

FC Argeş – Sportul Snagov 3-0

Au marcat: Vasile Buhăescu (21, 63), Ionuţ Şerban (89)

Metaloglobus – FK Csikszereda 3-0

Au marcat: Claudiu Herea (60), Radu Chiriac (66), Daniel Lung (68)

SCM Gloria – Ripensia Timişoara 3-3

Au marcat: Valentin Munteanu (33, 36, 90+3) / Albert Voinea (19, 86), Mihai Hecsko (55),

CSM Reşiţa – CS Mioveni 0-1

A marcat: Raul Costin (43)

Dunărea Călăraşi – Farul Constanţa 1-1

Au marcat: Salvatore Marrone (82) / Ionuţ Stoica (22)

ASU Poli – Pandurii Tg. Jiu 1-0

A marcat: Mircea Axente (90+7’ - penalty)

Concordia – FC Rapid 1-3

Au marcat: Alexandru Albu (72) / Brighton Labeau (50, Saifeddine Alami (650, Amir Jorza (90+1)

 

Duminică, 8 decembrie, ora 13.00

UTA Arad – Petrolul Ploieşti

Duminică, 8 decembrie, ora 17.00

Viitorul Pandurii – Univ. Cluj

Turris Turnu Măgurele stă.

aldis

Clasament

  1. UTA Arad              19  11   5   3   34-13    38
  2. CS Mioveni           20  10   7   3   35-19    37
  3. FC Rapid               20  10   5   5   32-19    35
  4. FC Argeş                20   9   6   5    28-23    33
  5. Turris Oltul           19    9   5   5   33-24    32
  6. ASU Poli                20    8   7   5   19-10    31
  7. Metaloglobus       20   8    7   5   23-16    31
  8. Petrolul Ploieşti   19    8   7   4   19-16    31
  9. Farul Constanţa   20    8   5   7   24-18    29
  10. SCM Gloria          20   8   4   8   30-25    28
  11. Dunărea               20   7   6   7   26-26    27
  12. Viitorul Pandurii 19   7   5   7   25-26    26
  13. Univ. Cluj             19   5   9   5   24-20    24
  14. Ripensia               20   5   9   6   24-30    24
  15. FK Csikszereda    20   5   7   8   15-23    22
  16. Concordia            19   5   6   8   16-24    21
  17. CSM Reşiţa          20   4   6 10   25-34    18
  18. Sportul Snagov   20   2   3  14  18-52      9
  19. Pandurii Tg. Jiu   20   1   5  14    9-41      8 

Etapa a 22-a / Sâmbătă, 22 februarie, ora 11.00

Farul Constanţa – Concordia Chiajna

FC Rapid – Turris Turnu Măgurele

Pandurii Tg. Jiu – CSM Reşiţa

CS Mioveni – Viitorul Pandurii

Universitatea Cluj – FC Argeş

Sportul Snagov – SCM Gloria Buzău

Ripensia Timişoara – Metaloglobus

FK Csikszereda – UTA Arad

Petrolul Ploieşti – Dunărea Călăraşi

ASU Poli Timişoara stă.