Liga a 2-a / Andrei Nagy (Alba) va arbitra partida Dunărea – CSM Reşiţa

Liga a 2-a / Andrei Nagy (Alba) va arbitra partida Dunărea – CSM Reşiţa

CCA a stabilit ca partida dintre Dunărea Călăraşi şi CSM Reşiţa, din cadrul etapei a 15-a, programată sâmbătă pe arena Ion Comşa, începând cu ora 11.00 să fie arbitrată la centru de Andrei Vladimir Nagy (Măhăceni – Alba), cel care a condus şi duelul de la Snagov dintre Sportul şi Dunărea (scor 0-2), din etapa a 6-a.

„Ajutoarele” sale sunt Claudiu Doru Lucaciu (Cluj Napoca) şi Cristian Voicu (Focşani). Rezervă este ploieşteanul Andrei Moroiţă.

Observatori au fost desemnaţi Ioan Cristea (Bucureşti) şi Petre Badea (Tulcea).

Etapa a 15-a debutează astăzi la Miercurea Ciuc, de la ora 18.00 fiind programat meciul dintre FK Csikszereda şi Turris Turnu Măgurele.

Partida Univ. Cluj – Daco Getica nu va mai avea loc întrucât bucureştenii s-au retras din competiţie.

Etapa a 15-a

Vineri, 1 noiembrie, ora 18.00

FK Csikszereda - Turris Turnu Măgurele

Sâmbătă, 2 noiembrie, ora 11.00

SCM Gloria - FC Farul Constanţa

Metaloglobus Bucureşti- FC Argeş

Dunărea Călăraşi – CSM Reşiţa

Ripensia Timişoara – Concordia Chiajna

Universitatea Cluj - Daco Getica (nu se dispută)

CS Mioveni - Pandurii Tg. Jiu

Sâmbătă, 2 noiembrie, ora 11.30

Petrolul Ploieşti - ASU Poli Timişoara

Duminică, 3 noiembrie, ora 11.30

Sportul Snagov - FC Rapid

Duminică, 3 noiembrie, ora 14.00

UTA Arad - Viitorul Pandurii

Clasament

  1. CS Mioveni           14   7   6   1   23-10   27
  2. UTA Arad              10   7   2   1   25-8     23
  3. Turris Oltul             12   7   2   3   22-11   23
  4. Farul Constanţa    14   6   4   4  15-12   22
  5. FC Rapid              12   6   3   3  14-10    21
  6. Viitorul Pandurii   13   6   3   4   17-15    21
  7. Metaloglobus       13   5   4   4  15-11    19
  8. Petrolul Ploieşti   11    5   3   3  11-11   18  
  9. SCM Gloria          12   5   2   5   19-14   17
  10. FC Argeş             12   5   2   5   17-18   17
  11. Univ. Cluj              13   4    4   5  18-15   16  
  12. Concordia            12   4   4   4   10-15   16
  13. CSM Reşiţa         12   4   3   5   16-20   15
  14. ASU Poli              12   3   5   4   12-8     14
  15. Ripensia               13   3   5   5   12-19  14
  16. Dunărea               12   3   4   5   14-17   13
  17. FK Csikszereda  12   3   4   5   11-16   13
  18. Pandurii Tg. Jiu   14   1    4   9     9-26    7 
  19. Sportul Snagov    13  1    2  10    8-32    5