Liga a 2-a a intrat în vacanţă. Vezi rezultatele etapei a 21-a

Duminică au avut loc şi ultimele două dueluri din cadrul etapei a 21-a, ultima programată în acest an. La Arad, UTA s-a impus la scor de forfait în faţa Petrolului care a evoluat întreaga repriză secundă în 10 după ce Arnăutu a fost eliminat în minutul 45. Pentru gazde au marcat în ordine Valentin Buhăcianu (69), Ciprian Rus (82) şi Alexandru Ioniţă (90+1). UTA intră în pauza de iarnă pe primul loc totalizând 41 de puncte, cu 4 mai multe decât ocupanta locului 2, CS Mioveni (37 puncte).

La Tg. Jiu, Viitorul Pandurii şi Universitatea Cluj au încheiat la egalitate, 1-1. Clujenii au deschis scorul prin Gavra (35), gazdele egalând în partea secundă prin Buia (52). Oaspeţii au evoluat în 10 din minutul 75.

În urma acestui rezultat, Viitorul şi Univ. Cluj rămân în spatele Dunării, aflată pe 11 cu 27 de puncte. Sâmbătă, la Călăraşi, Dunărea a remizat, 1-1, cu Farul Constanţa, golul echipei noastre fiind înscris de Salvatore Marrone în minutul 82.

Etapa a 21-a

FC Argeş – Sportul Snagov 3-0

Au marcat: Vasile Buhăescu (21, 63), Ionuţ Şerban (89)

Metaloglobus – FK Csikszereda 3-0

Au marcat: Claudiu Herea (60), Radu Chiriac (66), Daniel Lung (68)

SCM Gloria – Ripensia Timişoara 3-3

Au marcat: Valentin Munteanu (33, 36, 90+3) / Albert Voinea (19, 86), Mihai Hecsko (55),

CSM Reşiţa – CS Mioveni 0-1

A marcat: Raul Costin (43)

Dunărea Călăraşi – Farul Constanţa 1-1

Au marcat: Salvatore Marrone (82) / Ionuţ Stoica (22)

ASU Poli – Pandurii Tg. Jiu 1-0

A marcat: Mircea Axente (90+7’ - penalty)

Concordia Chiajna – FC Rapid 1-3

Au marcat: Alexandru Albu (72) / Brighton Labeau (50, Saifeddine Alami (650, Amir Jorza (90+1)

UTA Arad – Petrolul Ploieşti 3-0

Au marcat: Valentin Buhăcianu (69), Ciprian Rus (82), Alexandru Ioniţă (90+1)

Viitorul Pandurii – Univ. Cluj 1-1

Au marcat: Darius Buia (52) / Cristi Gavra (35)