De la ora 11.00 s-au desfășurat primele 3 jocuri din cadrul rundei a 18-a a L2. Farul Constanța a fost ținut în șah la Slatina de CSM, scor 1-1. Același rezultat și la Bacău între codașele clasamentului, Aerostar – Pandurii Tg. Jiu.
Gloria Buzău a bifat a 6-a victorie stagională trecând de Unirea Slobozia cu 2-0.
De la ora 12.00 a început la Buftea duelul dintre Rapid și FK Csikszereda, la pauză scorul fiind egal, 0-0.
Dunărea va juca duminică acasă cu Ripensia Timișoara, de la ora 11.00, partida fiind televizată.
Etapa a 18-a
CSM Slatina – Farul Constanța 1-1
A marcat: C. Radu (46) / I. Damașcan (70)
Aerostar Bacău – Pandurii Tg. Jiu 1-1
Au marcat: Al. Popescu (47) / G. Dodoi (18)
Gloria Buzău – Unirea Slobozia 2-0
A marcat: C. Tucaliuc (8 – pen.), I. Dinu (64 – autogol)
FC Rapid – FK Csikszereda
Duminică, 7 martie
Ora 11.00 Dunărea Călărași – Ripensia Timișoara
Arbitru: Szabolcs Kovacs (Carei); Asistenți: Ionel Valentin Dumitru (Gherghiţa – Prahova) și Doru Claudiu Lucaciu (Cluj-Napoca); Rezervă: Claudiu Marcu (Constanţa); Observatori: Silviu Crângaşu (Ploieşti) și Lucian Cîrjă (Constanţa).
Ora 11.00 Viitorul Pandurii – CSM Reșița
Arbitru: Rareș George Vidican (Satu Mare); Asistenți: Gheorghiță Bălan (Piteşti) și Casian Băla (Arad); Rezervă: Ionela Alina Peşu (Craiova); Observatori: Mircea Ciglenean (Cluj-Napoca) și Romeo Malac (Timişoara).
Ora 13.00 ASU Poli Timișoara – Metaloglobus
Arbitru: Andrei Moroiță (Ploieşti); Asistenți: Alexandru Mihăilă (Râmnicu Vâlcea) și Constantin Mihai Cantemir (Făgăraş); Rezervă: Andrei Lucian Ţiţii (Şura Mică – Sibiu); Observatori: Vasile Marc (Cluj-Napoca) și Viorel Lolea (Reşiţa).
Luni, 8 martie
Ora 15.30 Fotbal Comuna Recea – Univ. Cluj
Marți, 9 martie
Ora 19.00 U Craiova 1948 – CS Mioveni
Clasament
- U Craiova 15 8 7 0 27-12 31
- ASU Poli 16 7 7 2 16-11 28
- Petrolul Ploiești 16 8 3 5 28-14 27
- Dunărea 15 8 3 4 20-15 27
- FC Rapid 15 8 3 4 23-21 27
- Univ. Cluj 15 8 2 5 18-13 26
- FK Csikszereda 15 7 4 4 19-13 25
- Gloria Buzău 17 6 7 4 19-14 25
- Viitorul Pandurii 15 8 1 6 27-24 25
- Farul Constanța 16 7 4 5 18-16 25
- Metaloglobus 15 7 3 5 17-9 24
- CS Mioveni 16 6 6 4 15-9 24
- CSM Reșița 15 5 3 7 8-15 18
- Concordia 16 4 5 7 18-18 17
- Ripensia 15 5 2 8 12-26 17
- FC Recea 15 4 4 7 20-26 16
- Unirea Slobozia 16 4 4 8 13-23 16
- CSM Slatina 16 4 2 10 16-22 14
- Aerostar Bacău 17 2 4 11 18-31 10
- Pandurii Tg. Jiu 16 2 2 12 15-35 8
Etapa a 19-a
Joi, 11 martie
Ora 17.00 Concordia Chiajna – Petrolul Ploiești
Vineri, 12 martie
Ora 18.00 Universitatea Cluj – U Craiova 1948
Sâmbătă, 13 martie
Ora 11.00 Metaloglobus – SCM Gloria Buzău
Ora 11.00 Pandurii Tg. Jiu – ASU Poli Timișoara
Ora 11.00 Farul Constanța – Fotbal Comuna Recea
Ora 11.00 CSM Reșița – CSM Slatina
Ora 11.00 Ripensia – Viitorul Pandurii Tg. Jiu
Duminică, 14 martie
Ora 11.30 FK Csikszereda – Dunărea Călărași
13.45 Unirea Slobozia – FC Rapid