Liga 3 | Dunărea, remiză cu Ianca

Sâmbătă, în ultimul amical al iernii, Dunărea Călăraşi a remizat în deplasare cu Viitorul Ianca (locul 7 / Seria 2), scor 2-2.

Brăilenii au deschis scorul încă din minutul 11 prin Ciucureanu şi şi-au mărit avantajul 10 minute mai târziu prin Popa. În ciuda forcingului gazdelor, Dunărea reduce din diferenţă în minutul 40 prin Dorin Radu. În partea secundă, echipa noastră beneficiază de un penalty în minutul 57 transformat din a doua încercare de Vali Andrei.

În pauza precompetiţională, elevii lui Gică Mihali au disputat 6 partide din care au câştigat 2 (ambele în faţa unor echipe de liga 4). Un meci s-a încheiat nedecis, alte 3 fiind pierdute (golaveraj 15-9).

Sâmbătă, 11 martie, de la ora 15.00, Dunărea va juca în deplasare cu Recolta Gheorghe Doja, în primul meci oficial al anului.