Liga 2 | Înfrângere la scor de neprezentare: Dunărea – Metaloglobus 0-3!

Doar 10 minute a rezistat firava defensivă a Dunării în fața Metaloglobusului, în partida desfășurată azi în cadrul rundei a 4-a a play-out-ului L2. Alexandru Enache a speculat o breșă în apărarea noastră și l-a executat pe Costache.

Scorul a luat proporții în partea a doua pe lista marcatorilor trecându-și numele cei doi frați Herea. Mai întâi Ovidiu, min. 62 iar 9 minute mai târziu și Claudiu.

Dunărea pierde la scor de neprezentare și rămâne pe 6 cu doar 7 puncte. Vinerea viitoare, “galben-albaștrii” vor juca în deplasare cu Politehnica Iași, meciul fiind programat de la ora 11.00.

Tot sâmbătă, FK Csikszereda a dispus cu 5-0 de Dacia Brăila iar Poli Timișoara a pierdut acasă, 1-2, disputa cu CSC Șelimbăr.