Dunărea, egal cu ruşii de la Enisei Krasnoiarsk

În această dimineaţă s-a desfăşurat cel de-al patrulea joc de verficare al „galben – albaştrilor” în stagiul din Turcia. Dunărea a remizat, 2-2, cu echipa rusă de ligă secundă, Enisei Krasnoiarsk. Elevii lui Cristi Pustai au deschis scorul în minutul 18 prin G. Honciu însă s-au văzut egalaţi în minutul 40. Cu un minut înainte de pauză, B. Rusu înscrie pentru 2-1.

La 5 minute de la reluare, Enisei restabileşte egalitatea, 2-2, scor cu care se încheie şi partida.

Ultimul test va avea loc joi, 6 februarie, Dunărea urmând a întâlni formaţia din prima ligă din Kosovo, KF Flamurtari.

Dunărea Călăraşi – Enisei Krasnoiarsk 2-2

Au marcat: Georgian Honciu (18), Bogdan Rusu (44)

Dunărea: 12. Răzvan Began (33. Nicolai Calancea, 46’) – 22. Alexandru Sîrbu (2. Alexandru Sabangeanu, 46’), 20. Bogdan Şandru (77. Konstantinos Rougkalas, 58’), 5. Bogdan Jica (27. Gaston Mendy, 67’), 6. Ahmet Ozcan (99. Ionuţ Puţaru, 85’) – 4. Cristi Raiciu (18. Gabriel Toma, 85’), Robert Boboc (3. Ionuţ Ţenea, 81’) – 10. Georgian Honciu (7. George Tudoran, 77’), 29. Adrian Zaluschi (17. Mediop Ndiaye, 63’), 11. Thaer Bawab (15. Claudiu Vereş, 67’) – 23. Bogdan Rusu (21. Andrei Moise, 81’).