Dunărea / E. Pîrvulescu: Rezultatul este echitabil!

Sâmbătă, Dunărea a remizat în deplasare cu CS Mioveni, scor 1-1, rezultat care în opinia preşedintelui executiv al echipei noastre, Eugen Pîrvulescu este echitabil. „O partidă, eu zic, bună, făcută de echipa noastră, o primă repriză chiar foarte bună cu 3 ocazii de a marca. A venit repriza a doua, a căzut acel gol, eu zic, parabil dar asta este, am trecut peste acest moment şi zic că rezultatul este echitabil în această partidă. Am întâlnit un adversar cu multă determinare, cocoţat în fruntea clasamentului şi care îşi doreşte promovarea pe prima scenă a fotbalului românesc.

Una peste alta, felicit jucătorii. Au avut atitudine bună, am legat al 5-lea joc cu rezultat pozitiv. Ne aşteaptă partida cu Tg. Jiu de pe teren propriu şi ne dorim foarte, foarte mult cele 3 puncte. a declarat imediat după meci, „la cald” Pîrvulescu.