Dunărea / Ariel Lopez, pentru a 2-a oară consecutiv pe lista marcatorilor!

Mijlocaşul la închidere, Ariel Lopez (24 ani) se simte din ce în ce mai bine în tricoul Dunării. După ce în runda precedentă, la Mioveni, a marcat golul egalizator în al 3-lea minut al prelungirilor, uruguyanul cu cetăţenie spaniolă a “recidivat” şi sâmbătă în partida de acasă cu Pandurii marcând în finalul primei reprize pentru 3-0, tot cu capul în urma unui corner executat de Serge Ekollo. Este a doua reuşită consecutivă pentru Ariel Lopez, cel care a jucat pentru Dunărea până acum în 7 partide (5 a fost integralist) bifând 470 de minute pe teren.

Sosit în vară pentru un sezon. Ariel Ignacio Lopez Varela (născut la Montevideo pe 26 mai 1995) a jucat ultima oară în liga a 2-a spaniolă la Internacional de Madrid, fiind coechipier cu un al fost component al echipei noastre, Aitor Monroy.