În al doilea meci al rundei a 10-a desfășurat Timișoara pe Dan Păltinișanu, Universitatea Cluj a câștigat clar în fața Ripensiei cu 3-0, prin golurile semnate de Horfman (44, 73) și Fl. Haită (48). Clujenii urcă pe 2 totalizând 24 de puncte la fel ca Petrolul, locul 1, care are un meci mai puțin disputat.
Sâmbătă sunt programate alte 6 jocuri din care 5 de la ora 11.00. Dunărea va reveni pe Ion Comșa urmând a-și măsura forțele cu Metaloglobus București. Meciul va începe la 11.00 și va fi arbitrat de constănțeanul, Claudiu Marcu (36 de ani).
Etapa 10
FK Csikszereda – Politehnica Iaşi 3-1
Au marcat: R. Jelena (23), A. Csuros (26), B. Gergely (57) / J. Deretti (90+1)
Ripensia Timişoara – Universitatea Cluj 0-3
Au marcat: A. Hofman (44, 73), Fl. Haită[ (48)
Sâmbătă, 16 octombrie
Ora 11.00 Dunărea Călărași – Metaloglobus
Ora 11.00 Viitorul Pandurii – Unirea Constanţa
Ora 11.00 Dacia Unirea Brăila – FC Buzău
Ora 11.00 Unirea Slobozia – Politehnica Timişoara
Ora 11.00 CSC Şelimbăr – Concordia Chiajna
Ora 15.00 CSA Steaua – Astra Giurgiu
Duminică, 17 octombrie
Ora 12.30 FC Braşov – Petrolul Ploiești
Luni, 18 octombrie
Ora 15.30 Unirea Dej – Hermannstadt
Clasament
1. Petrolul Ploiești 9 8 0 1 21-2 24
2. Universitatea Cluj 10 8 0 2 17-6 24
3. Concordia Chiajna 9 7 2 0 13-2 23
4. Hermannstadt 9 6 3 0 21-7 21
5. Steaua București 9 6 2 1 16-5 20
6. FC Buzău 9 5 2 2 28-8 17
7. Metaloglobus 9 4 1 4 13-15 13
8. Unirea Slobozia 9 3 3 3 13-8 12
9. Politehnica Iași 10 4 0 6 14-12 12
10. FK Csikszereda 10 4 0 6 13-18 12
11. Unirea Dej 9 3 2 4 8-8 11
12. CSC Șelimbăr 9 3 2 4 7-13 11
13. Poli Timișoara 9 3 1 5 11-14 10
14. Ripensia 10 2 4 4 10-15 10
15. FC Brașov 9 2 3 4 8-15 9
16. Viitorul Pandurii 9 1 4 4 6-12 7
17. Unirea Constanța 9 1 1 7 6-31 4
18. Dunărea Călărași 9 0 3 6 8-20 3
19. Dacia Unirea Brăila 9 0 2 7 4-26 2
20. Astra Giurgiu 9 3 3 3 9-9 -2
Etapa 11
Joi, 21 octombrie
Ora 19.30 Petrolul – CSA Steaua
Vineri, 22 octombrie
Ora 15.30 FC Buzău – Unirea Slobozia
Sâmbătă, 23 octombrie
Ora 11.00 Astra Giurgiu – Dunărea Călărași
Ora 11.00 Politehnica Timișora – Ripensia
Oraq 11.00 Unirea Constanța – Dacia Brăila
Ora 11.00 Politehnica Iași – Viitorul Pandurii
Ora 11.00 Metaloglobus – FK Csikszereda
Ora 12.30 Hermannstadt – CSC Șelimbăr
Duminică, 24 octombrie
Ora 12.30 Universitatea Cluj – Unirea Dej
Luni, 25 octombrie
ora 15.30 Concordia – FC Brașov