Concordia a început cu emoții partida de acasă cu FC Brașov din epilogul etapei a 11-a după ce oaspeții deschiseseră scorul încă din min. 6 prin Z. El Azzouzi (6).
Nini Popescu a egalat în minutul 21, ilfovenii trecând în min. 39 la timonă după reușita lui Ad. Voicu. 2-1 a fost și scorul final care o readuce pe Concordia pe poziția a 3-a cu 26 de puncte, cu 4 mai puține decât ocupanta primului loc, Petrolul.
Dunărea Călărași a bifat a 5-a înfrângere consecutivă, după 0-3 la Giurgiu în fața Astrei.
Etapa a 12-a va debuta vineri, 29 octombrie și se va încheia luni, 1 noiembrie.
Etapa 11
Petrolul – CSA Steaua 2-0
A marcat: S. Diarra (57, 64)
FC Buzău – Unirea Slobozia 1-1
Au marcat: P. Pațurcă (55 – pen.) / C. Afalna (33)
Astra Giurgiu – Dunărea Călărași 3-0
Au marcat: C. Danciu (63), Dr. Gheorghe (75), R. Găvîrliță (81)
Unirea Constanța – Dacia Brăila 2-0
Au marcat: L. Ardelean (38), Al. Nicola (90+3)
Politehnica Iași – Viitorul Pandurii 1-3
Au marcat: S. Camara (58) / Al. Core (9), A. Țigle (30), F. Acosta (88)
Metaloglobus – FK Csikszereda 1-1
Au marcat: A. Csuros (70 – aut.) / P. Gal (59)
Hermannstadt – CSC Șelimbăr 3-2
Au marcat: V. Buhăcianu (35, 39, 90+5) / Al. Curtean (50 – pen.), Ad. Cârstean (75)
Politehnica Timișoara – Ripensia 1-3
Au marcat: D. Benzar (39 – pen.) / Al. Piftor (3 – pen.), V. Macrițchii (730, D. Golda (90+4)
Universitatea Cluj – Unirea Dej
Au marcat: D. Tescan (60, Al. Boiciuc (34), A. Blejdea (84) / M. Manole (69)
Concordia Chiajna – FC Brașov 2-1
Au marcat: N. Popescu (11), Ad. Voicu (39) / Z. El Azzouzi (6)
Clasament
1. Petrolul Ploiești 11 10 0 1 27-2 30
2. Universitatea Cluj 11 9 0 2 20-7 27
3. Concordia Chiajna 11 8 2 1 15-4 26
4. Hermannstadt 11 7 4 0 25-10 25
5. FC Buzău 11 6 3 2 36-9 21
6. CSA Steaua 11 6 3 2 17-8 21
7. Metaloglobus 11 5 2 4 15-16 17
8. Unirea Slobozia 11 4 4 3 15-9 16
9. CSC Șelimbăr 11 4 2 5 10-16 14
10. Ripensia 11 3 4 4 13-16 13
11. Viitorul Pandurii 11 3 4 4 11-14 13
12. FK Csikszereda 11 4 1 6 14-19 13
13. Politehnica Iași 11 4 0 7 15-15 12
14. Unirea Dej 11 3 3 5 10-12 12
15. Poli Timișoara 11 3 1 7 12-18 10
16. FC Brașov 11 2 3 6 9-21 9
17. Unirea Constanța 11 2 1 8 9-33 7
18. Dunărea Călărași 11 0 3 8 8-24 3
19. Astra Giurgiu 11 4 4 3 13-10 2
20. Dacia Unirea Brăila 11 0 2 9 4-35 2
Etapa 12
Vineri, 29 octombrie
Ora 17.30 CSA Steaua – Concordia Chiajna
Sâmbătă, 30 octombrie
Ora 11.00 Viitorul Pandurii – Metaloglobus
Ora 11.00 Dacia Brăila – Politehnica Iaşi
Ora 11.00 Unirea Slobozia – Unirea Constanţa
Ora 13.00 FC Braşov – Hermannstadt
Duminică, 31 octombrie
Ora 11.00 Dunărea Călăraşi – FK Csikszereda
Ora 11.00 Ripensia – FC Buzău
Ora 12.30 Astra – Petrolul
Ora 13.00 Unirea Dej – Politehnica Timişoara
Luni, 1 noiembrie
Ora 15.30 CSC Şelimbăr – Universitatea Cluj