Liga 2 | Ce surpriză pe Cluj Arena!

Marți după-amiază s-a consumat pe Cluj Arena ultima partidă din cadrul rundei a 15-a a sezonului regulat al L2. Astra Giurgiu, locul 19 la ora starului a produs surpriza câștigând finalmente cu 2-1 disputa cu Universitatea Cluj. Cl. Dragu a deschis scorul în minutul 13 însă gazdele au egalat în min. 36 prin fundașul central C. Gugu. Giurgiuvenii aveau să dea lovitura de grație în minutul 71 după ce Șerban a transformat o lovitură de la 11 metri. Clujenii ratează șansa să urce pe 2, rămânand în continuare pe locul 3 cu 33 de puncte. Cu cele 3 puncte obținute Astra urcă pe 18 făcând schimb de locuri cu Dunărea Călărași.

Etapa a 16-a, ultima programată în acest an se va desfășura în perioada 3-7 decembrie.