FOTBAL | Mostiștea a pierdut amicalul cu Rapid

Sâmbătă, la “matineu” s-a disputat, la baza Coresi, amicalul dintre FC Rapid (locul 3 în topul L2) și Mostiștea Ulmu (locul 2 în clasamentul Seriei a 3-a, L3), încheiat cu victoria clară a giuleștenilor, scor 4-1. Adrian Bălan a deschis scorul în minutul 5 din penalty, Saron Chirică egalând în minutul 26 tot din penalty. După pauză, Rapid a punctat de 3 ori prin Octavian Ursu (56), Alexandru Ioniță (73) și Ștefan Pănoiu (83).

A fost al doilea joc de verficare pentru Mostiștea. Pe 24 ianuarie, tot în Capitală, Ulmu era învinsă de liderul ligii a 2-a, FC U Craiova cu 5-2 (goluri înscrise de Costel Roșu, 23 și Saron Chirică, 33 din penalty).

FC Rapid va disputa un amical și cu Dunărea Călărași, programat cel mai probabil laq Călărași, pe 5 februarie).