Baraj L1 | CS Mioveni a promovat în liga 1!

CS Mioveni a produs surpriza la Mediaș. Echipa antrenată de Alexandru Pelici a învins pe Hermannstadt cu 2-1, promovând în liga 1. Sibienii au deschis scorul în minutul 21 prin Yazalde Gomes, rezultat care a rezistat până în minutul 71 când a egalat Massaro. Argeșenii au dat lovitura de grație în al 3 -lea minut al prelungirilor prin reușita lui Andrei Panait. Hermannstadt a terminat disputa în 9 jucători de câmp, după ce au fost eliminați Răzvan Dâlbea (6) și portarul Cristiano Pereira (83).

În tur, scorul a fost egal, 0-0. Mioveniul a încheiat pe 3 sezonul regular (33 de puncte), poziție pe care a păstrat-o și la finele play-off-ului (48 de puncte).

CS Mioveni revine pe prima scenă după 9 ani.

Joi, 3 iunie, de la ora 20.30 de minute este programat și returul dintre FC Voluntari și Dunărea Călărași. În prima confruntare, ilfovenii s-au impus cu 2-1.